alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Skip to main content

Women · Walking · Shoes

 
[26]

VÝHODY DÁMSKÉ A TURISTICKÉ A OUTDOOROVÉ OBUVI

Dámské vycházkové, outdoorové, trekové či turistické boty jsou přizpůsobeny pro náročné celodenní chození. Se správným obutím jsou dlouhé procházky a výlety příjemnější. Kvalitní boty oddálí pocit únavy a umožní lepší výkon. Dlouhé chození v nevhodně zvolené obuvi je náročnější, a navíc urychluje její opotřebení. Pohodlí nohou může výrazně ovlivnit náladu a motivaci na dlouhých trasách. Turistické boty poskytují důležitou oporu a stabilitu v terénu, a to i při nošení těžkého batohu. Pokud vede trasa v nerovném kamenitém terénu, ochrání boty také kotníky.

Jak si správně vybrat dámské outdoorové boty

Vybírej podle náročnosti trasy, délky výletu, hmotnosti zátěže a počasí, které tě může potkat. Zaměř se především na následující:

  1. Terén: Obecně platí, že čím horší terén a těžší náklad, tím pevnější obuv. Boty Reebok mají podrážky s maximální přilnavostí a při došlapu zajišťují optimální odpružení. Pěnová mezipodešev EVA poskytuje odpružení, které vrací zpět vydanou energii. Odpružení Astroride či stélka Memory Tech LT jsou mimořádně měkké a zaručují maximální pohodlí. Na nejnáročnější terény se hodí například modely Reebok Sawcut GTX 6.0. Mírnější trasy zvládneš v dámských botách Reebok Ridgerider Trail 3.0 či Trailgrip 6.0. Na kondiční procházky a výlety do města jsou ideální modely Ever Road DMX. Řady Reebok Work N Cushion 3.0, Reebok Walk Ultra 6 DMX Max a Astroride Trail nabízí všestranné a univerzální modely na každodenní nošení.
  2. Počasí: Pokud víš, že trasa povede mokrým terénem, obuj si boty nepromokavé. Jeden z nejznámějších materiálů, který chrání nohy před vodou, je GORE- TEX®. Ten se využívá v kombinaci s textilním svrškem, díky čemuž mají boty nižší hmotnost, lépe se přizpůsobují noze a rychleji vysychají.