Icons/Social/GoogleCreated with Sketch.
Free delivery on orders over 1500 Kč

Women • Socks • Accessories

70 Products
1 / 2
Pageof 2

DÁMSKÉ SPORTOVNÍ PONOŽKY REEBOK

Ponožky jsou základním kouskem v šatníku. Snižují zápach z pocení, chrání chodidlo před otlaky či odřeninami a omezují vznik plísní. Jsou pomocníkem pro chodidla, která musí vydržet tíhu celého těla při chůzi, běhu, skocích a dalších pohybech.

Proč je důležité cvičit v dámských sportovních ponožkách

Ponožky a obuv tvoří základ sportovního vybavení. S ponožkou je bota mnohem pohodlnější a postaráno je i o odvod přebytečné vlhkosti. Sportovní modely jsou vyrobeny z funkčních materiálů, které jsou flexibilní, dokonale obepínají nohu, jsou prodyšné a odvádí vlhkost. Jednotlivé části ponožky mají navíc různou strukturu. Oblast kolem prstů a paty bývá z měkčího a pevnějšího materiálu pro vyšší měkkost a odolnost. Horní část nad nártem je většinou z lehčí tkaniny pro maximální prodyšnost. Některé kousky mají také výztuhy kolem kotníků a další prvky.

Jak si vybrat vhodné dámské sportovní ponožky

Výběr sportovních ponožek bychom neměli podceňovat. Liší se totiž použitým materiálem, střihem, technologií výroby a funkcí, pro kterou jsou určeny.

Ponožky na běhání

Běžecké ponožky by měly být příjemné na dotek, měkké a nikde by neměly tlačit ani dřít. V nejvíce zatěžovaných místech, tedy na patě a špičce, by měli být více vyztužené. Podívej se například na ponožky z řady Reebok ONE.

Ponožky na cvičení

Fitness ponožky by měly být prodyšné a odvádět pot. Důležité je pohodlí a příjemný funkční materiál. Musí dobře padnout, aby se netvořily puchýře, otlaky a odřeniny. Mohou mít také fixační pruh přes nárt, díky kterému lépe drží na svém místě, a vyztuženou konstrukci v oblasti nožní klenby, která představuje dodatečnou podporu při posilování. Dobrou práci odvedou například modely z kolekce Reebok CrossFit či Active Enhanced.

Ponožky na běžné nošení

Tyto modely by měly být především pohodlné a odpovídat našemu stylu. Vhodným materiálem je například bavlna či její směsi. Vybírej třeba z produktů Classic.