alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-deliveryusp-free-returnsspritearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Skip to main content

Pánské trekové boty

 
[27]
Work N Cushion 4.0 Shoes
Work N Cushion 4.0 Shoes
Reebok Stridium 2 Shoes
Reebok Stridium 2 Shoes
Reebok Stridium 2 Shoes
Ridgerider 6 Leather Shoes
Work N Cushion 4.0 Shoes
Astroride Trail 2.0 Shoes
Astroride Trail GTX 2.0 Shoes
Astroride Trail GTX 2.0 Shoes
Ridgerider 6 Gore-Tex Shoes
Reebok Ever Road DMX 4 Shoes
Back to Trail Shoes
Reebok Everroad DMX 2 DKT Shoes
Walk Ultra 7.0 DMX MAX Shoes
Reebok Ever Road DMX 4 Shoes
Back to Trail Shoes
Ridgerider 6 Gore-Tex Shoes
Work N Cushion 4.0 Shoes
Ridgerider 6 Leather Shoes
Walk Ultra 7.0 DMX MAX Shoes
Ridgerider 6 Shoes

VÝHODY PÁNSKÝCH BOT NA DLOUHÉ CHOZENÍ

Pánské vycházkové, outdoorové, trekové či turistické boty mají vlastnosti, které berou v úvahu náročnost celodenního chození. Správný výběr obuvi dokáže dlouhé chození výrazně zpříjemnit, oddálí pocit únavy a pomůže k lepším výkonům. Špatně zvolená obuv rychleji přivodí nepříjemný pocit vyčerpání. Dlouhé chození v nevhodně zvolené obuvi navíc urychluje její opotřebení. Pohodlí nohou může výrazně ovlivnit náladu a motivaci na dlouhých trasách. Turistické boty poskytují důležitou oporu a stabilitu v terénu a to i při nošení těžkého batohu. Pokud vede trasa v nerovném kamenitém terénu, ochrání boty také kotníky.

Jak si správně vybrat pánské outdoorové boty

Pánské turistické boty by se měly vybírat podle náročnosti trasy, délky výletu, hmotnosti zátěže a počasí, které tě může potkat. Obuv, je třeba vybrat tak, aby byla dostatečně pohodlná, bezpečná a výsledný pocit z výletu byl příjemný. Zaměř se na následující:

  1. Terén: Obecně platí, že čím horší terén a těžší náklad, tím pevnější obuv. Reebok má v nabídce kvalitní obuv s podrážkami zaručujícími maximální přilnavost a s optimálním odpružením při došlapu. Pěnová mezipodešev EVA poskytuje odpružení, které vrací zpět vydanou energii. Odpružení Astroride je mimořádně měkké a zaručuje maximální pohodlí. Na nejnáročnější terény se hodí například modely Reebok Sawcut GTX 6.0. Trasy s mírnější náročností zvládneš v pánských botách Reebok Ridgerider Trail 3.0 či Trailgrip 6.0. Na kondiční procházky a výlety do města se hodí modely Ever Road DMX. Pánská obuv Reebok Work N Cushion 3.0, Reebok Walk Ultra 6 DMX Max a Astroride Trail představuje všestranné a univerzální modely na každodenní nošení.
  2. Počasí: Pokud víš, že trasa povede mokrým terénem, musí být boty nepromokavé. Jeden z nejznámějších materiálů, který chrání nohy před vodou, je GORE-TEX®. Ten se využívá v kombinaci s textilním svrškem, díky čemuž mají boty nižší hmotnost, lépe se přizpůsobují noze a rychleji vysychají.