alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube

Pánské běžecké boty

 
[57]

EXTRA 20% OFF THE MID SEASON SALE

Grab an extra 20% OFF when you spend over 999 kr. It's enough to make you want that extra pair...
1 / 2
Pageof 2

VÝHODY PÁNSKÝCH BĚŽECKÝCH BOT

Pánské boty na běhání mají vlastnosti, které berou v úvahu charakteristiky a preference běžce:

  • Typ podpory chodidla
  • Typ povrchu
  • Typ běhu
Jak by měly vypadat správné běžecké boty

Boty na běhání by měly být lehké (hmotnost maximálně 400 g) a měly by mít optimální odpružení. Technologie mezipodešví IMEVA, pěnové 3D mezipodešve a pěnové podešve Floatride se postarají o maximální tlumení došlapů i při tom nejnáročnějším běhu. Lehká stélka EVA dodává měkčí pocit. Podešev musí být odolná a mít dobrou trakci. Svršek by měl být vytvořen z lehkých a prodyšných syntetických materiálů, které poskytují dobrou ventilaci. Bezešvé technologie tkanin Flexweave a Ultraknit jsou odolné, prodyšné a poskytují pohodlné a bezpečné padnutí.

Jak vybrat pánské běžecké boty Reebok

Správný výběr běžecké obuvi dokáže běh výrazně zpříjemnit, oddálí pocit únavy a pomůže k lepším výkonům. Špatně zvolená obuv rychleji přivodí pocit vyčerpání a zvyšuje riziko možného zranění. Běhání v nevhodně zvolené obuvi navíc urychluje její opotřebení. Při výběru pánských bot na běhání se zaměř na následující faktory:

  1. Typ podpory chodidla (typ došlapu a technika běhu). Při běhu rozlišujeme celkem tři základní typy došlapu. První z nich je došlap pronační, kde se chodidlo se při došlapu vtáčí dovnitř – vybírej boty se stabilizačními prvky na vnitřní straně podešve. Druhým typem došlapu je supinace – chodidlo po zatížení má tendenci vychylovat se směrem ven. Pro supinační došlap se nevyrábí speciální boty, vybírat tedy budeš z modelů pro neutrální došlap. Poslední typ došlapu je označen jako neutrální – ideální varianta, kdy se chodidlo zatěžujete rovnoměrně a pro zdravý běh tedy nepotřebuješ žádná speciální opatření.
  2. Typ povrchu. Na asfalt a běžecký pás jsou lepší boty s plochou měkkou podešví. Na nezpevněné povrchy se lépe hodí obuv s tužší podrážkou.
  3. Typ běhu (závod, trénink, lehký běh, běh v terénu). U každého modelu pánských běžeckých bot Reebok najdeš doporučení, na jaký typ běhu jsou nejlepší.